Wiedza - strony internetowe

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czym jest domena?

Domena to adres Twojej strony lub sklepu internetowego, np. www.drukarniabochnia.pl

Nie posiadasz swojej domeny?

Możesz zakupić domenę u firmy zajmującej się hostingiem (na stronach takich firm można sprawdzić dostępność domeny) lub też możesz napisać do nas - zakupimy za Ciebie odpowiednią domenę, zaś o zbliżających się opłatach będziemy informować wcześniej.

Czym jest hosting i czy jest mi on potrzebny?

Hosting to udostępnienie przez dowolnego dostawcę zasobów serwerowych - czyli miejsca na Twoją stronę lub sklep internetowy. Jeżeli nie posiadasz własnego hostingu - udostępnimy Ci nasz własny serwer, opłaty pobierane są za rok (pierwszy rok gratis).

Jak wyglądają pierwsze i kolejne opłaty za stronę?

Pierwszą opłatą jaką ponosisz jest sama strona, hosting oraz domena (dwie ostatnie jeżeli nie posiadasz). Jeżeli jednak hosting powierzysz nam, to jedynymi opłatami jakie ponosisz są strona i domena - hosting w pierwszym roku gratis. W następnych latach opłacasz tylko domenę i hosting.

Czym jest podstrona?

Podstroną nazywamy każdą zakładkę strony, np. "o firmie", "oferta", "galeria", "kontakt" - to 4 podstrony. W przypadku gdy projekt zawiera jedną podstronę oznacza to, iż podstroną w tym wypadku będzie strona główna, czyli na przykład tylko zakładka "o firmie".

Czym jest CMS?

System Zarządzania Treścią (CMS) - to narzędzie do samodzielnej zmiany treści (tekstu, zdjęć itp.) na swojej stronie internetowej. Nie wymaga znajomości kodu html, php itp. Wszystko realizowane jest za pomocą edytora wyglądem przypominającego znany wszystkim MS WORD. Edycja galerii jest równie prosta.

Zdecydowałem się na stronę co teraz?

Teraz zastanów się która opcja będzie dla Ciebie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Jeżeli dopiero zaczynasz prowadzić działalność i nie jesteś przekonany czy wszystko będzie szło zgodnie z planem - nie ma potrzeby wydawać na początek zbyt dużo - wybierz "wizytówkę internetową", poinformuj swoich potencjalnych klientów że istnieje ktoś taki jak Ty. Wizytówkę można dobrze wypozycjonować i świetnie się reklamuje. W przyszłości w prosty sposób można taką stronę rozbudować lub całkowicie zmienić. To opcja również dla tych, którzy chcą wyróżnić kluczowy produkt/usługę. "Strona internetowa" - Jeżeli zaczynasz działalność i czujesz się pewnie - wiesz co chcesz osiągnąć, co zaprezentować. To opcja dla osób które prowadzą działalność od dłuższego czasu i wypracowali sobie już pewien wizerunek. Jeżeli posiadasz stronę, lecz niestety nie oddaje ona już tego co kiedyś, nie pokazuje w pełni Twojej oferty - wtedy warto pomyśleć o tej opcji. I ostatnia wersja strony - "pełna strona internetowa". Podobnie jak "strona internetowa" - gdy masz bogatą ofertę lub kilka działalności, to rozbudowana wersja strony z dużą liczbą podstron.

Co przygotować? Jakie materiały będą potrzebne?

Przede wszystkim przygotuj materiały które chcesz zamieścić na stronie (w tym swoje logo, tekst na stronę, zdjęcia do galerii itd.). Opracuj wstępny plan strony, co ma znaleźć się na stronie - to Ty lepiej znasz swoją działalność i wiesz co będzie Ci potrzebne w prowadzeniu swojej reklamy. Reszta potrzebnych rzeczy wyjdzie w trakcie rozmowy.

Jaki jest czas realizacji?

Czas realizacji zależy do wybranej opcji. W przypadku najprostszej strony/projektu jest to zazwyczaj 2 dni robocze. Zakładając, że posiadamy wszystkie niezbędne materiały czas realizacji dla pozostałych opcje stron/projektów to 5-10 dni roboczych.

Jak wygląda współpraca?

Gdy wiesz już jaki rodzaj strony/projektu będzie dla Ciebie odpowiedni, prześlij do nas zamówienie na nasz adres mailowy. Skontaktujemy się z Tobą i umówimy na spotkanie, aby omówić szczegóły. W ciągu kilku dni prześlemy projekt do akceptacji, na projekt nanosimy ewentualne uwagi. W momencie kiedy projekt jest całkowicie zaakceptowany oczekujemy zaliczki w wysokości 30% wartości projektu, po czym przystępujemy do realizacji. Oddajemy gotowy produkt wraz z instrukcjami. Zamykamy zamówienie.